Toiminta

Hallinto- ja tukipalvelut

Länsikatu 15, Rakennus 4B, 2. Kerros
80110 Joensuu

Joensuu.fi/Nuoriso 

Facebook Instagram YouTube

Nuorisojohtaja
Jouni Erola
p. 050 575 8043
jouni.erola@joensuu.fi
Strategia, talous, hallinto, nuorten palvelukeskus

Nuorisotyön koordinaattori
Annu Jantunen (vanhempainvapaalla)
p. 050 596 4560
annu.jantunen@joensuu.fi

Erityisnuorisotyön koordinaattori
Jukka-Pekka Mattila
p. 050 349 4032
jukka-pekka.mattila@joensuu.fi 
Sosiaalinen vahvistaminen, erityisnuorisotyö, nuorisotiedotus, järjestöavustukset ja järjestöyhteistyö

Harrastepankki

Heikki Lehmus
p. 050 362 6832
heikki.lehmus@joensuu.fi
Torikatu 17, 80100 JOENSUU

Lisätietoja

Etsivä nuorisotyö

Käyntiosoite
Koskikatu 7 (Kiinalaisen ravintolan vastapäätä)

Postiosoite
Joensuun Kaupunki,
Etsivä nuorisotyö
Koskikatu 5-7
80100 Joensuu

Etsivän nuorisotyön yleisnumero
p. 050 471 4421

Saara Ahosola
p. 050 331 6143
saara.ahosola@joensuu.fi

Johanna Pirhonen
p. 050 338 1520
johanna.pirhonen@joensuu.fi

Juha Uusitalo
p. 050 331 7534
juha.uusitalo@joensuu.fi

Joonatan Soininen
p. 050 362 6833
joonatan.soininen@joensuu.fi


Jenni Turpeinen
p. 050 433 2006
jenni.turpeinen@nuorisoverstas.fi



Instagram

Lisätietoja

Nuorisovaltuusto

Nuorisoasiamies
Jutta Kukkonen
p. 050 349 5849
jutta.kukkonen@joensuu.fi

Nuorisovaltuusto Joensuu.fi -sivuilla

Facebook YouTube Instagram
Lisätietoja

Poliisin Ankkuriryhmä

Erityisnuorisotyöntekijä
Jarkko Riikonen
p. 050 572 5123
jarkko.riikonen@joensuu.fi



Nuorisotalot

Nuorisokeskus Whisper

Torikatu 17, 80100 Joensuu

Facebook Instagram

Ohjaajat
Eija Westerman
p. 050 524 6257
eija.westerman@joensuu.fi

Niina Holopainen, oppisopimusopiskelija
p. 050 469 9243
niina.holopainen@joensuu.fi

Lisätietoja

Enon nuorisotalo Klubi

Alapappilantie 6 A, 81200 Eno

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Jenny Kolehmainen
p. 044 576 7255
jenny.kolehmainen@joensuu.fi

Maria Puranen
p. 050 311 9129
maria.puranen@joensuu.fi

Lisätietoja

Heinävaaran nuorisotila

Karsikon nuorisotila (suljettu toistaiseksi)

Pappilantie 2, 80260 Joensuu

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Petri Happonen
p. 050 362 6830
petri.happonen@joensuu.fi


Lisätietoja

Kiihtelysvaaran nuorisotila

Käyntiosoite
Tulrompsuntie 2, 82140 Kiihtelysvaara
Postitusosoite
Aprakkatie 2, 82140 Kiihtelysvaara

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Miia Tuunanen
p. 050 560 5583
miia.tuunanen@joensuu.fi

Lisätietoja

Rantakylän nuorisotalo BOBO

Pataluodonkatu 2, 80160 Joensuu

Facebook Instagram YouTube

Mirko Byman
p. 050 409 6129
mirko.byman@joensuu.fi

Henna-Riikka Uuksulainen
p. 050 409 8831
henna-riikka.uuksulainen@joensuu.fi

Yhteisöohjaaja, Yhteinen Rantakylä -hanke
Jose Martin
p. 050 5636707
jose.martin@joensuu.fi



Lisätietoja

Reijolan nuorisotila

Urheilupuistontie 2, 80330 Reijola

Facebook Instagram


Keneltä kysyä
Petja Hamunen
p. 050 549 5143
petja.hamunen@joensuu.fi

Leena Heikkinen
p. 050 352 3464
leena.heikkinen@joensuu.fi

Lisätietoja

Sinkkolan nuoriso- ja asukastalo

Pesolantie 2, 80140 Joensuu

Facebook Instagram Instagram

Keneltä kysyä
Tiina Karttunen
p. 050 325 3367
tiina.karttunen@joensuu.fi

Antti Nevonmaa
p. 050 349 2171
antti.nevonmaa@joensuu.fi

Vastaava kahvionhoitaja (kesäkausi)
p. 040 524 9116

Vastaava eläintenhoitaja (kesäkausi)
p. 046 921 7834

 

Lisätietoja

Tuupovaaran nuorisotalo

Urheilutie 10, 82730 Tuupovaara

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Talvikki Tanskanen
p. 0500 177 402
talvikki.tanskanen@joensuu.fi

Lisätietoja

Uimaharjun nuorisotila Noke

Honkajoentie 2, 81280 Uimaharju

Facebook Instagram

Keneltä kysyä
Maria Puranen
p. 050 311 9129 
maria.puranen@joensuu.fi

Jenny Kolehmainen
p. 044 576 7255
jenny.kolehmainen@joensuu.fi

Lisätietoja

Nepenmäen Nepelä

Kärpänkatu 7, 80230 Joensuu

Instagram

Keneltä kysyä
Heini Manner
p. 040 184 1021 
heini.manner@setlementtijoensuu.fi

Annika Hyttinen
p. 045 163 3380
annika.hyttinen@setlementtijoensuu.fi

Lisätietoja